اسلام دینی زیبا و زندگی بخش
اسلام دینی جهانی ، پیامبر رحمتی برای جهانیان ... لطفا با تنگ نظری و ناآگاهی ، دایره اش را محدود نكنیم..
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


هلـــه نومیـــد نباشی کـــه تـــو را یـــار بــراند

گـــرت امروز بـــراند نــه کـــه فـــردات بخواند

در اگر بر تو ببندد مرو و صبر کـــن آن جا

ز پس صبر تـــو را او به ســـر صـــدر نشاند

و اگــر بر تو ببندد همه ره‌ها و گذرهــا

ره پنهان بنماید که کس آن راه نداند.

دوستان اسلام ما زیباست ، زیباییهایش را ببینیم ، نازیبائیها را حاصل برداشت های غلط

از اسلام بدانیم ، همیشه در پی جواب این سوال باشیم : آیا اسلامی كه ما داریم واقعا

همان اسلامی است كه خداوند آنرا برایمان می خواهد واقعا ؟! واقعا؟! بعدا در مورد

اسلام زیبا قضاوت كنیم .
راه ارتباطی با مدیر وبلاگ :
abal.360@gmail.com

مدیر وبلاگ :عبدالله
نویسندگان
نظرسنجی
نظرتان در مورد وبلاگ " اسلام دینی زیبا و زندگی بخش " چیست؟

داستان زیر برگرفته از گفتار نبی مكرم اسلام صلی الله علیه و سلم است 

داستان شماره 25

اگر خداوند بخواهد خورشید غروب نمی کند

مترجم : عبدالله دریایی


حضرت موسی علیه السلام و قومش به بلندیهای سرزمین مقدس فلسیطن رسیدند ، موسی دوازده نفر از بنی اسرائیل را به سوی سرزمین مقدس فرستاد تا خبرهای آنجا را برایش بیاورند که با کمک آن خبرها بهتر بتواند شهر را تسخیر کند ، نمایندگان موسی با این اخبار برگشتند که : مردانی قدرتمند و ستمگر آنجا هستند و سرزمینی زیبا و دلنشین دارند مثل اینکه بهشت دنیا آنجاست .

 حضرت موسی علیه السلام از بنی اسرائیل خواست که اگر کسی مزاحم ورود آنها به شهر شد خودشان را برای جنگیدن آماده کنند تا بتوانند وارد سرزمین مقدس شوند . اما بنی اسرائیل افرادی ترسو و بزدل بودند از ورود به سرزمین مقدس واهمه داشتند از مرگ در راه خدا می ترسیدند و زندگی ذلیلانه پست را ترجیح می دادند رو به پیامبرشان موسی ( علیه السلام ) کرده و گفتند : قومی ستمگر در آن شهر ساکن هستند ما تا زمانی که آنها از آن خارج نشوند وارد شهر نمی شویم موسی علیه السلام از این عکس العمل آنها تعجب کرد و نگاهش را به زمین دوخت و فرمود : اینها دیگر  چه قومی هستند قومی که ایمان نمی آورند و نمی دانند و یاد نمی گیرند ؟ دو مرد مومن که خداوند از علمش به آنها آموخته بود و خیرخواه بنی اسرائیل بودند گفتند : یکباره بر آنها حمله کنید با قلبی که ترسی در آن راه ندارد وقتی به آنها رسیدید به اذن خداوند پیروز خواهید شد زیرا آنها وقتی شما را دیدند پا به فرار خواهند گذاشت و اگر واقعا به خداوند ایمان دارید بر اوتوکل کنید  .

موسی از قومش انتظار داشت که برخداوند توکل نمایند و او را همراهی کنند اما آنها اینچنین نبودندبلکه گفتند : ای موسی ما وارد سرزمین مقدس نمی شویم تا زمانیکه آنها آنجایند ما از آنها می ترسیم تو برو و همانگونه که خود می گویی پروردگارت همراهت است ما اینجا منتظر می مانیم اگر بر آنها پیروز شدی و شکستشان دادی بعد از آن ما همراهت وارد شهر خواهیم شد . موسی بسیار ناراحت شد مطمئن شد که این گروه با وجود زیادی معجزاتی که به آنها نشان داده است ایمان خود را از دست داده اند اگر چه به حقانیت رسالت موسی علیه السلام پی برده بودند و می دانستند که او برای نجات آنها آمده است با این وجود کفر را بر ایمان ترجیح دادند و تاریکی را به جای نور انتخاب نمودند .

موسی علیه السلام پروردگارش را با تضرع و زاری فرا خواند و گفت : پرودگارا من جز امر خودم و برادرم را در اختیار ندارم ما را از این گروه فاسق جدا بگردان . خداوند دعای پیامبرش را مستجاب نمود و فرمود : ورود به آن سرزمین برای آنها تا چهل سال حرام است و در زمین سرگردان خواهند بود و بر گروه کافر غصه نخور « سوره ی مائده 26 » بنی اسرائیل در میان راهها و دره ها  و شن های صحرای سینا سرگردان شدند نمی دانستند کجا بروند و مقصدشان هم نامعلوم بود در هر راهی که می رفتند دوباره به جای اول خود باز می گشتند چون این گروه گمراه شدند خداوند آنها را گمراه کرد و چون دستورات خداوند را کم بها انگاشتند خداوند آنها را خوار گرداند .

در مدت این چهل سال پیامبر خدا هارون به سوی آنها رفت و بعد از او حضرت موسی علیهما السلام راهی محل زندگی آنها گشت و نسل جدید بنی اسرائیل شکل گرفت که اعمال پدران و نیاکانشان را تایید نمی نمودند و تصمیم گرفتند با رهبری پیامبر جدیدشان یوشع بن نون وارد سرزمین مقدس شوند . پیامبر خدا یوشع می دانست که پیروزی بوسیله ی تعداد زیاد لشکر حاصل نمی گردد بلکه بوسیله ی چگونگی ایمان این گروه و بردباری و تحملشان بدست می آید از اینجا بود که یوشع از کسانی که خانه ی نیمه کاره داشتندو همچنین کسانی که زمان ازدواجشان فرا رسیده بود و به زودی تصمیم به ازدواج داشتند و همچنین کسانی که گاو و گوسفندها داشتند و انتظار وضع حمل آنها را می کشیدند خواست که همراه با آنها نیایند آری از همه ی اینها که بگونه ای قلب آنها به دنیا وابسته بود عدم همراهی خود را درخواست کرد و از مومنین راستگویی که تصمیم به نصرت و یاری دین خداوند گرفته بودند خواست که با او به سوی سرزمین مقدس حرکت نمایند . عصر بود یوشع علیه السلام از پروردگارش خواست که زمان را نگه دارد تا لشکری که به همراه او آمده بود پیروز شود و پرچم حقیقت را بعد از اینکه دشمنان آنرا را پایین آورده بودند برافراشته سازد قبل از اینکه خورشید غروب کند .

خداوند دعای پیامبرش یوشع پسر نون علیه السلام را مستجاب کرد و خورشید را نگه داشت و از غروب کردن باز داشت و لشکر مومنین با رهبری پیامبرشان یوشع جلو رفتند و بر دشمنان خدا حمله آوردند با قلبهایی که ترس را نمی شناخت و اراده ای که شکست به آن راه نداشت .

با وجود کمی تعداد لشکر مومنین خدا ترس و زیادی تعداد دشمنان خداوند مومنین را پیروز گرداند و دشمنان خدا شکست خوردند . خدا را شکر می گفتند بخاطر اینکه آنها را بر دشمنانشان پیروز گردانده بود و وقتی به آنجا رسیدند نماز عصر را قبل از غروب خورشید بجای آوردند . 

برگرفته از كتاب : رحله مع 30 حدیثا نبویا ، محمد عدنان غنام     

مترجم : عبدالله دریایی ( استفاده با ذكر آدرس وبلاگ بلامانع است ) 

نوع مطلب : داستان های بسیار زیبا و كودكان ، 
برچسب ها : هر چه خدا بخواهد، اگر خدا بخواهد خورشید غروب نمی كند، داستان زیبای نبوی، داستان زیبا،
لینک های مرتبط :
          
دوشنبه 1 دی 1393
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبیدر این وبلاگ
در كل اینترنت
  تماس با ما
جزیره قشم
تحلیل آمار سایت و وبلاگ
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic